4 Ekim 2013 Cuma

Aşka Şans Ver / Sherryl Woods

Arka Kapak Yazısı
Yıllar önce annesi tarafından terk edilmiş olmanın verdiği ıstırapla bir süre sonra New York'a yerleşen Abby, uzun zamandır hayalini kurduğu finans sektöründe nihayet kendine saygın bir yer edinmiş, eşiyle ayrıldıktan sonra ikizleriyle yeni bir düzen kurmuştur. Bir gün, küçük kız kardeşi Jess'ten gelen telefon her şeyi değiştirecek ve eski defterleri yeniden açacaktır.
Apar topar çocukluğunun ve ilk gençlik yıllarının geçtiği Chesapeake Kıyılarına dönen Abby, Jess'in boyundan büyük bir işe kalkıştığını görür. Bu da yetmezmiş gibi, yıllar önce terk ettiği eski sevgilisi Trace de kasabaya geri dönmüştür. 
Abby bir yandan ailesinin dağılan parçalarını yeniden bir araya toplamaya çalışırken diğer yandan da geçmişte olup biteni ve Trace'e olan hislerini yeniden tartacaktır.
"Woods usta bir gönül çelen."
-Publishers Weekly-
"Sherryl Woods karakterlerine derinlik, yoğunluk ve ölçülü bir mizah katıyor."
-Romantic Times Book Reviews-
Kitabın kapağı ne kadar güzel değil mi? Kapağı ve arka kapak tanıtım yazısı ile ilgimi çekti bu kitap. Gerçekten çok eğlenceli, okuduğuma pişman olmadığım kitaplardan oldu.
Parçalanmış bir ailenin çocuğu olan Abby kıskardeşi Jess'in telefonu üzerine ikiz kızları ile New York'tan Chesapeake Kıyılarına gelir. Ailesine, özellikle de babasına karşı başarılı olduğunu kanıtlamak isteyen Jess, mali sorunlar nedeni ile başı sıkıştığı için ablasından yardım istemektedir. Geri döndüğünde eski sevgilisi Tracey'inde kasabaya geri döndüğünü öğrenir ve kardeşinin mali sıkıntısının çözümü için de Tracey ile sık sık görüşmek zorunda kalır. 
Geçmişte yapılan bazı hatalar affedilebilir mi? Eski aşklar tekrar alevlenir mi? Sorularının cevabını bulduğumuz, yaşamdan ümidin asla kesilmemesi gerektiğini anladığımız bir kitap.
Çok eğlenerek, gülümseyerek okuduğum bir kitap. Çok sıcak, samimi, içten bir hikayeydi. Bu tarzı sevenlere tavsiye derim.


2 yorum:

  1. Kapağı çok güzelmiş gerçekten de. Çok merak ettim bakacağım kitapçıda

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bende kitapların kapağına vuruluyorum. Umarım okur ve seversin :)

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)